CORONA

Niemiecki producent pomp zębatych do tłoczenia cieczy o dużej lepkości. Na światowych rynkach działa od przeszło 75 lat.

Niemiecka firma przodująca w dziedzinie systemów bezpieczeństwa oraz armatury przemysłowej. Dostawca zabezpieczeń typu przerywacze płomieni i zawory oddechowe  m.in. dla rafinerii i baz paliwowych.

Zabezpieczenia przeciwwybuchowe Potentat w dziedzinie systemów przeciwwybuchowych. Producent pasywnych(płyty bezpieczeństwa) i aktywnych systemów zabezpieczeń (systemy HRD)

Zawory szybkozamykające ATEX

 

Zawory szybkozamykające firmy Fike należą do aktywnych systemów izolacji i odsprzęgania wybuchów. Ich czas reakcji mierzony jest w milisekundach i nawet jeżeli impet fali wybuchowej osiągnie 30 000 m/s (co jest realne!), to dzięki zaworom szybkozamykającym FAV cała eksplozja może zostać uwięziona i stłumiona (bądź odciążona) niedopuszczając do rozprzestrzeniania się wybuchu. Systemy zabezpieczeń przeciwwybuchowych typu odsprzęganie wybuchów za pomocą zaworów FAV są stosowane często na instalacjach pyłu aluminium lub innych pyłów nieorganicznych o bardzo wysokim cieple spalania.

Zaletami zaworów szybkozamykajacych FAV izolujących wybuch są:

  • błyskawiczne odizolowanie wybuchu
  • dwukierunkowa funkcja (zawór zamyka się bez względu na to, z której strony nadejdzie fala wybuchowa)
  • możliwość montażu w pionie i w poziomie
  • zintegrowane miękkie uszczelnienia, będące gwarancją szczelności i czystości
  • bezawaryjność i brak konieczności częstych przeglądów

CORONA oferuje projekt, doradztwo techniczne, montaż oraz pełny serwis w zakresie zaworów szybkozamykających odsprzęgających wybuch.


  

 

 

 

 

 

 

"CORONA"
Biuro Inżynieryjno-Handlowe

ul. Johna Baildona 16/27
40-115 Katowice
+48 32 255 53 53
+48 32 720 20 88
biuro@corona.org.pl