koncowy_przerywacz_plomieni_valwo

Przerywacz ognia/płomieni VALWO


Wszędzie tam gdzie transportowane i składowane są łatwopalne ciecze, gazy lub opary powinny być w zastosowaniu przerywacze płomieni / ognia , aby zminimalizować  ryzyko w momencie, kiedy wybuchowe media ulegną zapłonowi.

Stosując przerywacz płomieni / ognia chronimy zarówno fabrykę, instalację oraz, co najważniejsze, ludzi.

Zalecane jest, aby wszystkie urządzenia, które mają permanentne źródła zapłonu były wyposażone w przerywacze płomieni / ognia.

Zbiorniki oraz mieszalniki często z reguły mają zamontowane zawory oddechowe lub odpowiednie odpowietrzniki, które poprzez potencjalne niebezpieczeństwo kontaktu ze źródłem zapłonu mogą doprowadzić do wybuchu dlatego w nowoczesnym przemyśle zaleca się zabezpieczanie takich procesów przerywaczami płomieni / ognia VALWO. 

Przerywacze płomieni / ognia należą do pasywnych systemów zabezpieczających przed deflagracjami i detonacjami oraz nie posiadają żadnych ruchomych części. Podstawą budowy każdego przerywacza płomieni / ognia jest odpowiednio skręcony i ułożony kawałek plecionki metalu, który poprzez swoje właściwości gwarantuje działanie urządzenia. 

Skutki małej metalowej części np.: śruby, najmniejszej iskry w instalacji mogą być przerażające. Dewastacja i zniszczenie to zwykle obraz, jaki ukazuje się po deflagracji lub detonacji w instalacjach, gdzie transportowane są potencjalnie niebezpieczne wybuchowe gazy lub opary. W momencie, kiedy gaz w zamknięciu ulegnie zapaleniu, płomień zaczyna się przemieszczać przez rurociąg z niesamowitą prędkością, czego rezultatem jest niszcząca siła. Średnia prędkość z jaką płomień zaczyna się przemieszczać to 3000 m/s!!!

Do takich zadań przygotowaliśmy nasz przerywacz ognia VALWO, który zatrzyma płomień, odpowiednio go wystudzi i ochroni cała instalacje oraz wszystko wokoło niej.

Gdzie powinno się używać przerywaczy ognia VALWO?

Wszędzie tam gdzie transportowane i składowane są łatwopalne ciecze, gazy lub opary przerywacze płomieni /ognia powinny być w zastosowaniu, aby zminimalizować ryzyko w momencie, kiedy wybuchowe media ulegną zapłonowi. Stosując przerywacz płomieni /ognia chronimy zarówno fabrykę, instalację oraz co najważniejsze ludzi.

Zalecane jest, aby wszystkie urządzenia, które mają permanentne źródła zapłonu były wyposażone w przerywacze płomieni /ognia.

Zbiorniki oraz mieszalniki często z reguły mają zamontowane zawory oddechowe lub odpowiednie odpowietrzniki, które poprzez potencjalne niebezpieczeństwo kontaktu ze źródłem zapłonu mogą doprowadzić do wybuchu dlatego w nowoczesnym przemyśle zaleca się zabezpieczanie takich procesów przerywaczami płomieni / ognia VALWO.

 

Zależnie od aplikacji proponujemy odpowiednie przerywacze płomieni / ognia dla specjalnego produktu lub zastosowania. Istnieje możliwości kombinacji danych modeli przerywaczy płomieni / ognia z zaworami oddechowymi lub samymi zaworami podciśnieniowymi lub zaworami nadciśnieniowymi.

Przerywacze płomieni / ognia należą do pasywnych systemów zabezpieczających przed deflagracjami i detonacjami oraz nie posiadają żadnych ruchomych części. 

Podstawą budowy każdego przerywacza płomieni / ognia jest odpowiednio skręcony i ułożony kawałek plecionki metalu, który poprzez swoje właściwości gwarantuje działanie urządzenia.

Każdy z gazów ma swoją charakterystykę. Na jej podstawie można dobrać odpowiedni przekrój plecionek metali, przez który nie przedostanie się płomień. To zachowanie uwarunkowane jest dobraniem i wyprodukowaniem bezpiecznika ogniowego z odpowiednimi szczelinami nazywającymi się w skrócie MESG. (Maximum Experimental Safe Gap).

Aby odpowiednio zdusić i wychłodzić płomień, tak aby nie przedostał się dalej należy odpowiednio dobrać otwory, aby parametry MESG nie przekraczał parametrów medium. 

Ważna jest nie tylko wysokość elementu, ale także jego długość. Musi ona być tak skalkulowana, aby absorbowała w odpowiedni sposób ciepło wybuchu. W ten sposób po przejściu gazu przez cały element na końcu temperatura gazu będzie poniżej jego temperatury samozapłonu, przez co ochronione zostanie wszystko, co znajduje się za przerywaczem płomieni / ognia.

Zobacz pozostałe produkty w tej grupie.

koncowy_przerywacz_plomieni_valwo
Przerywacz ognia/płomieni VALWO
Zawor Valwo
Zawory oddechowe VALWO

Spotkajmy się!

"CORONA" Biuro Inżynieryjno-Handlowe
ul. Johna Baildona 16/27 , 40-115 Katowice

Zadzwoń do nas!

tel. +48 32 255 53 53
fax:+48 32 720 20 88
Serwis: +48 32 258 56 43

Napisz do nas!

Biuro: biuro@corona.org.pl
Serwis: serwis@corona.org.pl

Menu

© 2018 Copyright by CORONA Serwis | Wszystkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności

czech_flag english_flagpoland_flagrussia_flag lithuania_flag