Transformer Protector z rekomendacją SEP

Transformer Protector z rekomendacją SEP

Na całym świecie specjaliści od energetyki oraz bezpieczeństwa od lat polecają Sergi Transformer Protector. W tym miesiącu pozytywną ocenę na temat systemu wydał Oddział Zagłębia Węglowego Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

– CORONA Serwis jest oficjalnym dystrybutorem Transformer Protector w Polsce. Od lat pokazujemy skuteczność tego systemu. Zauważamy też coraz większe zainteresowanie tym zabezpieczeniem wśród przedsiębiorców. Pozytywna opinia śląskiego oddziału SEP tylko potwierdza, że to najnowocześniejsze i najskuteczniejsze rozwiązanie oferowane na rynku zabezpieczeń transformatorów – mówi Michael T. Jobczyk, Explosion & Process Safety Manager z CORONA Serwis.

Liczne certyfikaty i wyróżnienia

Transformer Protector od momentu zarejestrowania w urzędzie patentowym w 1999 r. otrzymał liczne certyfikaty i wyróżnienia. W 2002 roku przeszedł pozytywną ocenę po testach przeprowadzonych przez Electricite de France (EDF). Dwa lata później otrzymał renomowany certyfikat od niezależnego, akredytowanego laboratorium wysokiego napięcia CEPEL. Ponadto, od 2015 roku amerykański Związek Ochrony Przeciwpożarowej (NFPA) w publikowanych normach zaleca ścisłą ochronę przeciwpożarową w elektrowniach i stacjach wysokiego napięcia. TP spełnia wszystkie te szczegółowe normy.

Warto również dodać, że w trakcie XVI edycji Power-Gen Europe, urządzenie otrzymało wyróżnienie za „Najlepszy Produkt 2008”. Nagrodę przyznano w zakresie najnowocześniejszej technologii wiodących na świecie innowatorów energetyki.

Opinia SEP potwierdza – Transformer Protector to najskuteczniejsze rozwiązanie

Wydana właśnie przez Oddział Zagłębia Węglowego Stowarzyszenia Elektryków Polskich rekomendacja jest kolejnym dokumentem potwierdzającym skuteczność systemu TP. Jak czytamy w uzasadnieniu SEP, „rozwiązanie jest technologicznie innowacyjnym, a jednocześnie dojrzałym produktem w skali międzynarodowej”. Specjaliści wydający referencje zwrócili także uwagę na dopracowaną konstrukcję i dużą funkcjonalność. Dzięki temu TP stanowi jedno z nielicznych rozwiązań dedykowanych do ochrony transformatorów.

Co ważne, eksperci wskazują również, że zastosowanie Sergi Transformer Protector wpisuje się w prowadzoną przez energetykę zawodową politykę zintegrowanego systemu zarządzania jakością, oraz bezpieczeństwem i higieną pracy. System rekomendowany jest także jako urządzenie zapobiegające zanieczyszczeniu środowiska naturalnego i daleko idącemu poszanowaniu przyrody.

Stowarzyszenie Elektryków Polskich działa od 1919 roku. To pozarządowa organizacja twórcza  o charakterze  naukowo-technicznym, stanowiąca dobrowolne zrzeszenie elektryków wszystkich specjalności oraz osób, których działalność zawodowa wiąże się z szeroko rozumianą elektryką. Głównym celem stowarzyszenia jest propagowanie wykorzystywania elektryki dla wszechstronnego, zrównoważonego rozwoju Polski, w tym wspomaganie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

czech_flag english_flagpoland_flagrussia_flag lithuania_flag