Potężna eksplozja w rafinerii

Potężna eksplozja w rafinerii

W ostatni piątek tj. 22.06.2019 w największej i najstarszej rafinerii na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, doszło do wybuchu w którym cztery osoby odniosły obrażenia.

Pożar w  PES Refinery wybuchł około godziny 4 nad ranem czasu lokalnego (około godziny 10 w Polsce). Aby umożliwić dojazd służb do miejsca eksplozji zamknięto drogi, w tym most Platt, który jest główną przeprawą w “mieście braterskiej miłości” nad rzeką Shuylkill.

pożar rafinerii

Po pierwszym wybuchu w zbiorniku z mieszaniną propanu i butanu, nastąpiła seria wybuchów wtórnych.

NBC Philadelphia, powołując się na relacje świadków, podaje, że wybuchy były tak silne, że w domach obrazy spadały ze ścian, a nad miastem widoczna była kula ognia.

PES Refinery to największa i najstarsza rafineria na Wschodnim Wybrzeżu USA. Powstała w 1866 roku. Ostatnio przeżywała duże problemy finansowe. Dziennie produkuje nawet 335 tysięcy baryłek ropy. Pracuje w niej tysiąc ludzi.

Zdarzenie to potwierdza, że niezależnie od kondycji finansowej przedsiębiorstwa, wydatki na odpowiednie urządzenia zabezpieczające powinny być priorytetem dla każdego zakładu produkcyjnego.

Źródła:

https://www.apnews.com/20571991dc54487b96243abfe6e29a6b
https://en.axar.az/news/video/384274.html

 

czech_flag english_flagpoland_flagrussia_flag lithuania_flag