CORONA

Zabezpieczenia przeciwwybuchowe Potentat w dziedzinie systemów przeciwwybuchowych. Producent pasywnych(płyty bezpieczeństwa) i aktywnych systemów zabezpieczeń (systemy HRD)

Automatik pelletizing systems od dziesięcioleci znany jest z produkcji systemów granulacji najwyższej jakości oraz uznawany za lidera granulacji wodnej.

Niemiecki producent osprzętu elektrycznego dla obszarówniebezpiecznych.Skrzynki połączeniowe rozgałęźne ATEX, złącza wysokonapięciowe, wpusty kablowe, zaślepki Ex

Płytki Bezpieczeństwa

Płytki bezpieczeństwa to specjalne urządzenia, umożliwiające skierowanie w odpowiednie miejsce nadmiernego ciśnienia, powstałego w wyniku awarii. W zależności od rodzaju instalacji oraz medium, płytki bezpieczeństwa różnią się między sobą kształtem, zastosowanym materiałem oraz rozwiązaniami technologicznymi. Niektóre płytki posiadają nacięcia, umożliwiające ich pęknięcie w ściśle przewidziany sposób - inne są laserowo osłabione aby działać jako wkładka ciśnieniowa.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa nie jest jednolita. Najprostsze płytki, tzn. posiadające nacięcia, pękają samoczynnie po przekroczeniu wartości krytycznych dla ciśnienia wewnątrz instalacji. Charakteryzują się one minimalną fragmentacją / lub jej brakiem i mogą być wykorzystywane w pracy z cieczami lub gazami. Płytki bezpieczeństwa najnowszej generacji wytwarzane są przy zastosowaniu technologii Gi laserowo. Wszystkie wkładki cisnieniowe mogą być wyposażone są w czujnik ciśnienia. Przy stwierdzeniu podwyższonego ciśnienia następuje otwarcie głowicy i natychmiastowe uwolnienie nadmiaru ciśnienia.  Wkładki cisnieniowe spełniają normy bezpieczeństwa oraz wymagania dla przemysłu farmaceutycznego, spożywczego, kosmetycznego, biotechnologicznego i mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie niezbędne są zastosowania sterylne i aseptyczne.

CORONA jest autoryzowanym dystrybutorem płytek bezpieczeństwa firmy Fike. W ofercie są wszystkie rodzaje płytek, głowic oraz akcesoriów producenta, którego jakoś jest poświadczona stosownymi certyfikatami.

pamel_rozrywny_membrana_bezpieczenstwa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Płytka bezpieczeństwa AXIUS dedykowana jest do pracy w agresywnych aplikacjach takich jak np. przemysł chemiczny lub farmaceutyczny. Płytka może pracować zarówno z cieczami jak i gazami. Dzięki swojej gładkiej budowie nie osadzają się na niej media procesowe.

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

Płytka bezpieczeństwa AXIUS SC została zaprojektowana w sposób spełniający surowe normy sanitarne. Jej gładka powierzchnia uniemożliwia osadzanie się na płytce jakichkolwiek zabrudzeń procesowych. Płytka jest idealnym rozwiązaniem dla farmacji, biotechnologii oraz przemysłu spożywczego i rozlewniczego

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

Płytka bezpieczeństwa typu ATLAS przeznaczona jest do pracy zarówno z cieczami jak i gazami. Charakteryzuje ją wysoki współczynnik pracy (95%) oraz wyższe ciśnienie rozerwania do 1375 PSIG (94.80 BARG)

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

SRL jest typem płytki bezpieczeństwa, instalowanej koroną w stronę procesu. Korona płytki jest odwrotnie wypukła oraz osłabiona po obwodzie, dzięki czemu zapewnione jest pełne otwarcie płytki bez zastosowania ostrzy w jej konstrukcji. Z uwagi na szeroką gamę materiałów wykonania, m.in. 316, Hastelloy®, tantalu itp., jest stosowana na instalacjach z zastosowaniem wysoko korozyjnych mediów. Płytka nadaje się również do izolacji zaworów bezpieczeństwa.

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

Płytka bezpieczeństwa SRX jest nie fragmentującą wkładką ciśnieniową szczególnie zalecaną do instalacji pary. SRX gwarantuje wysoką trwałość również w cyklicznych i pulsacyjnych warunkach pracy.

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

Wkładka ciśnieniowa typu MRK jest płytką dedykowaną do pracy z gazami i parą, szczególnie dla niskich ciśnień rozerwania. Głowica ciśnieniowa MRK jest odporna na podciśnienie i pulsację. Dokładność otwarcia zapewniają dodatkowe ostrza.

Dowiedz się więcej

Płytka bezpieczeństwa SR-H jest nie fragmentującą głowicą do pracy zarówno z cieczami jak i gazami. Płytka znajduje zastosowanie w branży farmaceutycznej, spożywczej i biotechnologii i wszystkich innych aplikacjach gdzie ważne są warunki sanitarne. Specjalne wykonanie płytki pozwala na czyszczenie w miejscu montażu (CIP/SIP). Płytka jest dostarczana ze specjalnymi uszczelnieniami dopuszczonymi przez FDA.

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

Płytkę bezpieczeństwa typu POLY-SD cechuje długa żywotność. Płytka może pracować zarówno z cieczami jak i gazami i sprawdza się wszędzie tam gdzie występuje polimeryzacja. Głowicę ciśnieniową POLY-SD cechują wysokie parametry pracy.

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

Seria SCRD została zaprojektowana do zastosowań wysokociśnieniowych dla aplikacji cieczy i gazów. Płytki SCRD doskonale sprawdzają się m.in. jako ochrona dla zaworów bezpieczeństwa

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

Płytki Bezpieczeństwa serii HO/HOV składają się od 2 do 4 komponentów, które tworzą jedną całość. Podstawowym elementem tego modelu jest teflonowa membrana oraz górna część płytki, która ma zapewnić pewną pracę. Membrana przekazuję całą siłę na górną część płytki, aby zadziałać w najbardziej odpowiednim momencie. Ze względu na swoją modularność, typ płytek bezpieczeństwa HO/HOV jest dostępny w szerokim zakresie materiałów oraz znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle.

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

Łatwa w montażu płytka bezpieczeństwa serii P jest przeznaczona do pracy zarówno z cieczami jak i gazami. Seria P doskonale sprawdza się w pracy z mediami korozyjnymi.

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

Płytka bezpieczeństwa serii AD jest dedykowana do pracy zarówno z cieczami jak i gazami dla niskich ciśnień rozerwania. Płytka dostępna w wykonaniu sanitarnym.

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

Grafitowa płytka bezpieczeństwa serii GD zapewnia doskonałą ochronę dla mediów korozyjnych. Może pracować zarówno w aplikacji cieczy jak i gazów. Płytka nie wymaga przy montażu zastosowania uchwytu z uwagi na możliwość jej instalacji bezpośrednio pomiędzy kołnierze.

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

Płytka bezpieczeństwa Extruder serii ERD znana również jako Blow-Out-Plug to urządzenie zabezpieczające przed wzrostem ciśnienia, przeznaczone głównie do ochrony procesów produkcji tworzyw sztucznych. ERD jest unikalnym rozwiązaniem, które każdorazowo wymaga konkretnego połączenia wymiarów, gwintowania jak i budowy. Fike dla typu ERD oferuje szeroką gamę standardowych rozwiązań jak również kombinacji przygotowanych według specyfiki klienta.

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

Płytka bezpieczeństwa SHX jest przeznaczona do pracy w aplikacji cieczy i gazów. Jej wykonanie umożliwia jej stosowanie szczególnie w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym i rozlewniczym dla wyższych ciśnień rozerwania.

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

Płytka bezpieczeństwa typu Lo-V jest urządzeniem przeznaczonym do łagodzenia niepożądanych warunków ciśnienia. Płytka może działać w dwóch kierunkach przepływu (jest płytką działającą jednocześnie na dwa ciśnienia – niezależnie dla każdej ze stron). Może wykonywać zadania dwóch różnych płytek bezpieczeństwa w zakresie ochrony procesu lub zbiornika przed skutkami implozji i nadciśnienia.

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

Uchwyt inna nazwa kaseta jest to urządzenie do którego montowana jest płytka bezpieczeństwa w celu zapewnienia odpowiedniej szczelności.

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

"CORONA"
Biuro Inżynieryjno-Handlowe

ul. Johna Baildona 16/27
40-115 Katowice
+48 32 255 53 53
+48 32 720 20 88
biuro@corona.org.pl