panel_rozrywny_membrana_bezpieczenstwa

Płytki Bezpieczeństwa


Płytki bezpieczeństwa to specjalne urządzenia, umożliwiające skierowanie w odpowiednie miejsce nadmiernego ciśnienia, powstałego w wyniku awarii. W zależności od rodzaju instalacji oraz medium, płytki bezpieczeństwa różnią się między sobą kształtem, zastosowanym materiałem oraz rozwiązaniami technologicznymi. Niektóre płytki posiadają nacięcia, umożliwiające ich pęknięcie w ściśle przewidziany sposób – inne są laserowo osłabione aby działać jako wkładka ciśnieniowa. 

Zasada działania płytek bezpieczeństwa nie jest jednolita. Najprostsze płytki, tzn. posiadające nacięcia, pękają samoczynnie po przekroczeniu wartości krytycznych dla ciśnienia wewnątrz instalacji.

Precyzja i jakość wykonania płytek bezpieczeństwa oferowanych przez CORONA sprawia, że nasze membrany charakteryzuje między innymi długi czas bezawaryjnej pracy na instalacji.

Charakteryzują się one minimalną fragmentacją / lub jej brakiem i mogą być wykorzystywane w pracy z cieczami lub gazami. Płytki bezpieczeństwa najnowszej generacji wytwarzane są przy zastosowaniu technologii Gi laserowo. Wszystkie wkładki cisnieniowe mogą być wyposażone są w czujnik ciśnienia. Przy stwierdzeniu podwyższonego ciśnienia następuje otwarcie głowicy i natychmiastowe uwolnienie nadmiaru ciśnienia. Wkładki cisnieniowe spełniają normy bezpieczeństwa oraz wymagania dla przemysłu farmaceutycznego, spożywczego, kosmetycznego, biotechnologicznego i mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie niezbędne są zastosowania sterylne i aseptyczne.

CORONA jest autoryzowanym dystrybutorem płytek bezpieczeństwa firmy Fike. W ofercie są wszystkie rodzaje płytek, głowic oraz akcesoriów producenta, którego jakoś jest poświadczona stosownymi certyfikatami.

PRODUKTY

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA AXIUS

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA AXIUS

Płytka bezpieczeństwa AXIUS dedykowana jest do pracy w agresywnych aplikacjach takich jak np. przemysł chemiczny lub farmaceutyczny. Płytka może pracować zarówno z cieczami jak i gazami. Dzięki swojej gładkiej budowie nie osadzają się na niej media procesowe.

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA AXIUS SC HIG

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA AXIUS SC (HIG)

Płytka bezpieczeństwa AXIUS SC została zaprojektowana w sposób spełniający surowe normy sanitarne. Jej gładka powierzchnia uniemożliwia osadzanie się na płytce jakichkolwiek zabrudzeń procesowych. Płytka jest idealnym rozwiązaniem dla farmacji, biotechnologii oraz przemysłu spożywczego i rozlewniczego

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA ATLAS

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA ATLAS

Płytka bezpieczeństwa typu ATLAS przeznaczona jest do pracy zarówno z cieczami jak i gazami. Charakteryzuje ją wysoki współczynnik pracy (95%) oraz wyższe ciśnienie rozerwania do 1375 PSIG (94.80 BARG)

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA SRL

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA SRL

SRL jest typem płytki bezpieczeństwa, instalowanej koroną w stronę procesu. Korona płytki jest odwrotnie wypukła oraz osłabiona po obwodzie, dzięki czemu zapewnione jest pełne otwarcie płytki bez zastosowania ostrzy w jej konstrukcji. Z uwagi na szeroką gamę materiałów wykonania, m.in. 316, Hastelloy®, tantalu itp., jest stosowana na instalacjach z zastosowaniem wysoko korozyjnych mediów. Płytka nadaje się również do izolacji zaworów bezpieczeństwa.

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA SRL

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA SRX

Płytka bezpieczeństwa SRX jest nie fragmentującą wkładką ciśnieniową szczególnie zalecaną do instalacji pary. SRX gwarantuje wysoką trwałość również w cyklicznych i pulsacyjnych warunkach pracy.

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA SRX

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA MRK

Wkładka ciśnieniowa typu MRK jest płytką dedykowaną do pracy z gazami i parą, szczególnie dla niskich ciśnień rozerwania. Głowica ciśnieniowa MRK jest odporna na podciśnienie i pulsację. Dokładność otwarcia zapewniają dodatkowe ostrza.

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA SRH HIG

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA SRH (HIG)

Płytka bezpieczeństwa SR-H jest nie fragmentującą głowicą do pracy zarówno z cieczami jak i gazami. Płytka znajduje zastosowanie w branży farmaceutycznej, spożywczej i biotechnologii i wszystkich innych aplikacjach gdzie ważne są warunki sanitarne. Specjalne wykonanie płytki pozwala na czyszczenie w miejscu montażu (CIP/SIP). Płytka jest dostarczana ze specjalnymi uszczelnieniami dopuszczonymi przez FDA.

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA POLY SD

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA POLY SD

Płytkę bezpieczeństwa typu POLY-SD cechuje długa żywotność. Płytka może pracować zarówno z cieczami jak i gazami i sprawdza się wszędzie tam gdzie występuje polimeryzacja. Głowicę ciśnieniową POLY-SD cechują wysokie parametry pracy.

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA SCRD

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA SCRD

Seria SCRD została zaprojektowana do zastosowań wysokociśnieniowych dla aplikacji cieczy i gazów. Płytki SCRD doskonale sprawdzają się m.in. jako ochrona dla zaworów bezpieczeństwa

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA HOV

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA HOV

Płytki Bezpieczeństwa serii HO/HOV składają się od 2 do 4 komponentów, które tworzą jedną całość. Podstawowym elementem tego modelu jest teflonowa membrana oraz górna część płytki, która ma zapewnić pewną pracę. Membrana przekazuję całą siłę na górną część płytki, aby zadziałać w najbardziej odpowiednim momencie. Ze względu na swoją modularność, typ płytek bezpieczeństwa HO/HOV jest dostępny w szerokim zakresie materiałów oraz znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle.

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA SERIA P

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA SERIA P

Łatwa w montażu płytka bezpieczeństwa serii P jest przeznaczona do pracy zarówno z cieczami jak i gazami. Seria P doskonale sprawdza się w pracy z mediami korozyjnymi.

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA SERIA AD

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA SERIA AD

Płytka bezpieczeństwa serii AD jest dedykowana do pracy zarówno z cieczami jak i gazami dla niskich ciśnień rozerwania. Płytka dostępna w wykonaniu sanitarnym.

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA SERIA GD 2

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA SERIA GD

Grafitowa płytka bezpieczeństwa serii GD zapewnia doskonałą ochronę dla mediów korozyjnych. Może pracować zarówno w aplikacji cieczy jak i gazów. Płytka nie wymaga przy montażu zastosowania uchwytu z uwagi na możliwość jej instalacji bezpośrednio pomiędzy kołnierze.

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA ERD

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA ERD

Płytka bezpieczeństwa Extruder serii ERD znana również jako Blow-Out-Plug to urządzenie zabezpieczające przed wzrostem ciśnienia, przeznaczone głównie do ochrony procesów produkcji tworzyw sztucznych. ERD jest unikalnym rozwiązaniem, które każdorazowo wymaga konkretnego połączenia wymiarów, gwintowania jak i budowy. Fike dla typu ERD oferuje szeroką gamę standardowych rozwiązań jak również kombinacji przygotowanych według specyfiki klienta.

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA SHX HIG

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA SHX (HIG)

Płytka bezpieczeństwa SHX jest przeznaczona do pracy w aplikacji cieczy i gazów. Jej wykonanie umożliwia jej stosowanie szczególnie w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym i rozlewniczym dla wyższych ciśnień rozerwania.

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA LOV HIG

PŁYTKA BEZPIECZEŃSTWA LOV (HIG.)

Płytka bezpieczeństwa typu Lo-V jest urządzeniem przeznaczonym do łagodzenia niepożądanych warunków ciśnienia. Płytka może działać w dwóch kierunkach przepływu (jest płytką działającą jednocześnie na dwa ciśnienia – niezależnie dla każdej ze stron). Może wykonywać zadania dwóch różnych płytek bezpieczeństwa w zakresie ochrony procesu lub zbiornika przed skutkami implozji i nadciśnienia.

UCHWYTY DLA PŁYTEK BEZPIECZEŃSTWA

UCHWYTY DLA PŁYTEK BEZPIECZEŃSTWA

Uchwyt inna nazwa kaseta jest to urządzenie do którego montowana jest płytka bezpieczeństwa w celu zapewnienia odpowiedniej szczelności.

LOGO FIKE

Fike Corporation założona została w 1945 roku w USA. Siedziba koncernu znajduje się w Blue Springs w stanie Missouri. Od początku swego istnienia firma skupia się głównie na wdrażaniu przemysłowych systemów ochrony przeciwwybuchowej i przeciwpożarowej, opartych w dużej mierze na własnych produktach do wykrywania pożaru, ochrony przed wybuchem, odciążających ciśnienie etc. W ciągu niemal 70 lat istnienia koncernu powstało wiele oddziałów Fike na całym świecie (Belgia, Francja, Niemcy, Włochy, Wielka Brytania, Hiszpania, Kanada, Japonia, Brazylia, Indie, Bahrajn, Malezja). W Polsce przedstawicielemFike jest CORONA Sp. z o.o.

Do sztandarowych produktów Fike należą płyty (odciążanie wybuchów) oraz płytki bezpieczeństwa (zabezpieczenia przed wzrostem cisnienia) , zabezpieczenia przeciwwybuchowe aktywne (HRD/SRD) i pasywne – takie jak przerywacze ognia (bezpłomieniowe odciążanie) oraz inne nowoczesne rozwiązania, jak zawory izolacji wybuchów czy zawory szybkozamykające. Charakterystyczną cechą wspólną tych urządzeń jest (oprócz zwiększenia bezpieczeństwa pracy) ich znaczny udział w podniesieniu ekonomiki, czyli obniżeniu kosztów eksploatacji wszystkich maszyn i urządzeń objętych systemem bezpieczeństwa.

Firma CORONA oferuje dostawy, pełny serwis oraz obsługę wszystkich urządzeń Fike.
Produkty posiadają wszelkie wymagane atesty i certyfikaty, włącznie z ATEX-em.

Spotkajmy się!

"CORONA" Biuro Inżynieryjno-Handlowe
ul. Johna Baildona 16/27 , 40-115 Katowice

Zadzwoń do nas!

tel. +48 32 255 53 53
fax:+48 32 720 20 88
Serwis: +48 32 258 56 43

Napisz do nas!

Biuro: biuro@corona.org.pl
Serwis: serwis@corona.org.pl

Menu

© 2018 Copyright by CORONA Serwis | Wszystkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności

czech_flag english_flagpoland_flagrussia_flag lithuania_flag