CORONA

Szwajcarska firma, produkująca od 1928 roku pompy zębate. Od 2010 roku zjednoczona z firmą Automatik Plastics Machinery.

Niemiecka firma przodująca w dziedzinie systemów bezpieczeństwa oraz armatury przemysłowej. Dostawca zabezpieczeń typu przerywacze płomieni i zawory oddechowe  m.in. dla rafinerii i baz paliwowych.

Niemiecki producent pomp zębatych do tłoczenia cieczy o dużej lepkości. Na światowych rynkach działa od przeszło 75 lat.

Osłona pogodowa ExCover

 

W tych aplikacjach gdzie zastosowane są płyty bezpieczeństwa a czynniki zewnętrzne takie jak brud, śnieg, wiatr i lód mogą zakłócić ich prace, lub tam gdzie wentylatory i klimatyzatory są używane do bezpiecznego obiegu powietrza, zaleca się stosowanie osłon typu „Ex-Cover”. Jeżeli płyty bezpieczeństwa zamontowane są na górze lub dachu zbiornika, np.: kotła, wtedy osłona gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo tak, aby personel nie mógł wpaść do środka.
Fike Ex-Cover oferuje lekką konstrukcje, która jest odporna na korozje, oraz zapewnia ochronę płyt bezpieczeństwa, redukując efekty brudu, wiatru, śniegu i podobnych czynników do absolutnego minimum. Przy czym osłona Ex-Cover nie zakłóca w żadnym stopniu pracy płyty bezpieczeństwa. Ex-Cover jest tak skonstruowany, aby nie zakłócać w żaden sposób pracę Płyty Bezpieczeństwa i pomoże także w zredukowaniu potrzeb przeglądów. Ex-Cover został tak zaprojektowany aby umożliwić montaż ekranów akustycznych oraz osłon termalnych. Ex-Cover jest zaprojektowany i testowany zgodnie z ATEX 100a (Wymagania Dyrektywy Europejskiej 94/9/EC)

Zabezpieczenie plyty bezpieczenstwa


 

 

 

 

 

 

"CORONA"
Biuro Inżynieryjno-Handlowe

ul. Johna Baildona 16/27
40-115 Katowice
+48 32 255 53 53
+48 32 720 20 88
biuro@corona.org.pl