CORONA

Niemiecki producent osprzętu elektrycznego dla obszarówniebezpiecznych.Skrzynki połączeniowe rozgałęźne ATEX, złącza wysokonapięciowe, wpusty kablowe, zaślepki Ex

Zabezpieczenia przeciwwybuchowe Potentat w dziedzinie systemów przeciwwybuchowych. Producent pasywnych(płyty bezpieczeństwa) i aktywnych systemów zabezpieczeń (systemy HRD)

Światowy Lider w produkcji zabezpieczeń przed wzrostem ciśnienia. Dostawa płytek bezpieczeństwa w wykonaniu przemysłowym i sanitarnym.

Obliczanie Klap Dekompresyjnych

 

Odciążanie wybuchu jest to metoda korekcyjna, która ma na celu wypuszczenie wybuchu w bezpieczny sposób w odpowiednie miejsce. Jest to możliwe poprzez stosowanie płyt bezpieczeństwa i paneli rozrywnych, które są tak skonstruowane, aby w odpowiedni sposób, w odpowiedniej chwili przy odpowiednich warunkach rozerwać się.
Wielkość płyt bezpieczeństwa musi być odpowiednia do wybuchu, jaki ma w odpowiednim czasie wyrzucić w kontrolowany sposób z zabezpieczanego urządzenia np.: silos, zbiornik, filtr, cyklon, odkurzacz przemysłowy).

Cała konstrukcja i działanie płyt jak i płytek bezpieczeństwa (paneli rozrywnych) jest zgodne z wytyczną VDI 3673. (Teraz EN 14491). Obliczenia zgodne z normami i doradztwem technicznym prowadzi firma CORONA.

"CORONA"
Biuro Inżynieryjno-Handlowe

ul. Johna Baildona 16/27
40-115 Katowice
+48 32 255 53 53
+48 32 720 20 88
biuro@corona.org.pl