CORONA

Niemiecki producent pomp zębatych do tłoczenia cieczy o dużej lepkości. Na światowych rynkach działa od przeszło 75 lat.

Niemiecka firma przodująca w dziedzinie systemów bezpieczeństwa oraz armatury przemysłowej. Dostawca zabezpieczeń typu przerywacze płomieni i zawory oddechowe  m.in. dla rafinerii i baz paliwowych.

Automatik pelletizing systems od dziesięcioleci znany jest z produkcji systemów granulacji najwyższej jakości oraz uznawany za lidera granulacji wodnej.

Maag Pump

 

Dobre firmy mają to do siebie, że czas nie jest w stanie im zaszkodzić, a wręcz przeciwnie. Przedsiębiorstwo Maag Pump jest tego doskonałym potwierdzeniem, gdyż swoją pierwszą pompę zębatą wyprodukowało już w 1928 roku. Przy okazji jest również klasycznym przykładem szwajcarskiej precyzji, która – choć kojarzona głównie z zegarkami – funkcjonuje w wielu dziedzinach przemysłu.

Pochodząca z Zurychu, a obecnie mieszcząca się w Oberglatt (Szwajcaria), firma Maag Pump założona została przez Maxa Maaga, wybitnego szwajcarskiego inżyniera i konstruktora, uhonorowanego w 1955 roku przez Szwajcarski Federalny Instytut Technologii w Zurychu tytułem doktora honoris causa w dziedzinie nauk technicznych. Już to mogłoby wystarczyć za całą rekomendację. Warto jednakże wspomnieć, że do firmy Maag Pump należy (niepobity jak dotąd) rekord świata w postaci wyprodukowania największej na naszym globie pompy zębatej Viscorex® 44 – giganta tłoczącego 96 litrów polimeru podczas jednego obrotu.

Firma Maag Pump od 2010 roku funkcjonuje w fuzji kooperacyjnej z przedsiębiorstwem Automatik Plastics Machinery (również szwajcarskim). Wzajemne wsparcie technologiczne obu firm jest solidnym gruntem do utrzymania światowego przewodnictwa w precyzyjnym przemyśle maszynowym.

CORONA sp. z o.o. jest oficjalnym przedstawicielem Maag Pump w Polsce. Zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie doradztwa technicznego, transportu, montażu oraz pełnego serwisowania zakupionych urządzeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ten typ pomp charakteryzuje się wysoką odpornością na korozję oraz możliwością zastosowania ogrzewania. Ciśnienie zrzutowe do 200 bar i temperatury do 320°C sprawiają, iż urządzenia te znajdują bardzo szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle chemicznym jak i spożywczym.

Dowiedz się więcej

Typowe pompy zrzutowe dla silnie lepkich mediów. Łączą zalety pompy polimerowej z wymagającymi warunkami jakie przed pompami stawia ciężki przemysł chemiczny. Powiększony wlot i optymalna geometria zapewnia najbardziej optymalną charakterystykę wypełniania produktem a osiągane ciśnienie zrzutowe i temperatura, 100 bar i 180°C, pozwala stosować te urządzenia do wielu zadań.

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

Niskokosztowa pompa w wykonaniu standardowym, w której zastosowano żeliwo spełniające rygorystyczne wymogi jakościowe. Ciśnienie zrzutowe do 120 bar i temperatura do 320°C czyni pompę hydrolub rozwiązaniem o bardzo szerokich możliwościach zastosowania.

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

Pompy zębate tego typu wykonane są ze stali zlewnej oraz posiadają możliwość zastosowania ogrzewania. Osiągane parametry ciśnienia zrzutowego i temperatury roboczej, do 350 bar oraz do 320°C czynią te urządzenia niezwykle uniwersalnymi.

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

Pompy zębate do wytłaczania materiałów termoplastycznych. Dostępne są trzy typy: extrex® GP posiadająca szeroki zakres zastosowań dla systemów z umiarkowanymi ciśnieniami, extrex® HP dla systemów o dużych ciśnieniach oraz extrex® HV posiadający o 25% wyższą  pojemność transportową dla procesów granulacji wymagających małych prędkości.

Dowiedz się więcej

"CORONA"
Biuro Inżynieryjno-Handlowe

ul. Johna Baildona 16/27
40-115 Katowice
+48 32 255 53 53
+48 32 720 20 88
biuro@corona.org.pl