Kompleksowe zabezpieczenie w formie pod klucz nowo budowanej fabryki paszy dla jednego z czołowych producentów na świecie.

Kompleksowe zabezpieczenie w formie pod klucz nowo budowanej fabryki paszy dla jednego z czołowych producentów na świecie.

Firma CORONA wspólnie z polskim, wiodącym producentem urządzeń dla przemysłu rolno-spożywczego oraz konstrukcji stalowych zrealizowała nowy projekt zabezpieczeń całej nowej linii technologicznej.

W pierwszej fazie projektu należało oszacować ryzyka i przygotować koncepcję zabezpieczeń, która to miała być optymalna pod względem użyteczności i kosztów zakupu jak i późniejszego serwisu.

elementy zabezpieczenia fabryki

Już na etapie projektu oszacowano ryzyka i wytypowano urządzenia, które należało zabezpieczyć po wpięciu ich w linię technologiczną. Urządzenia dostarczane przez producenta, będącego w stałym kontakcie z zespołem doradców CORONA Serwis, są już wyposażone w panele rozrywne typu Eleguard, które mają już wbudowaną uszczelkę oraz czujnik rozerwania.
Panele te są już dostarczane nawet ze śrubami montażowymi, które są samodokręcające, wraz ze specjalnym kluczem (będącym w standardzie dostawy).

panele rozrywne EleGuard

Eksperci firmy CORONA dokonali zabezpieczenia m.in. przenośnika kubełkowego za pomocą systemu hybrydowego. Oznacza to, że zostało tu wykorzystane bezpłomieniowe odciążenie wybuchu poprzez zastosowanie płyt bezpieczeństwa typu EleGuard w kombinacji z przerywaczami płomienia EleQuench produkcji renomowanego producenta Fike.


Przenośnik był już wyposażony standardowo w panele, obliczone na jego wymiary, a kompatybilność ich użycia z bezpłomieniowym odciążaniem umożliwiło właśnie ich doposażenie, po ulokowaniu i  zamontowaniu przenośnika wewnątrz hali produkcyjnej.

zabezpieczenie przenośnika

Ponadto w celu zatrzymania ewentualnej propagacji wybuchu na inne elementy instalacji, zastosowano system chemicznej izolacji wybuchu (SRD) na zasypie i wysypie z przenośnika.
Takie samo rozwiązanie zastosowano w różnych konfiguracjach na pozostałych urządzeniach.

Warto tutaj wspomnieć o młynie, który także został wyposażony w aktywne tłumienie wybuchów z odsprzęganiem oraz zawór celkowy o potwierdzonych właściwościach odsprzęgających wybuch.

zabezpieczenie instalacji fabryki przed wybuchem

Dzięki eksperckiej wiedzy i zaangażowaniu pracowników naszego zespołu zostało stworzone kompleksowe rozwiązanie pozwalające na zabezpieczenie instalacji przed skutkami ewentualnego wybuchu. Zadaniem naszych inżynierów było nie tylko stworzenie odpowiedniej koncepcji oraz przygotowanie odpowiednich rozwiązań technologicznych, ale również przygotowanie profesjonalnej dostawy i montażu całości rozwiązania.

Uruchomienie całej instalacji we wszystkich branżach przebiegało bez większych kłopotów, co świadczy o dużych umiejętnościach generalnego wykonawcy, który takie instalację dostarcza globalnie, a CORONA ma przyjemność być poddostawcą i doradcą w zagadnieniach przeciwwybuchowych.

Tym samym zakład może być spokojny nie tylko o bezpieczeństwo instalacji, ale przede wszystkim o zdrowie pracowników.

 

 

 

czech_flag english_flagpoland_flagrussia_flag lithuania_flag