Klapy odsprzęgające ATEX


Pasywne zawory izolacji wybuchów Ventex i Valvex, dostarczane przez firme Fike, są w stanie zamknąć każdy wybuch w stosunkowo niewielkim odcinku instalacji. Dzięki temu niszcząca siła nie przedostaje się do dalszych części instalacji. Działanie systemu izolacji / odsprzęgania wybuchów jest proste i bardzo skuteczne, bowiem czynnikiem uruchamiającym zawór jest bezpośrednio sam wybuch. 

Nie funkcjonują tutaj żadne czujniki ani podzespoły kontrolne. Siła impetu fali wybuchowej wypycha dociskaną przez sprężynę kulę blokującą, która trwale zamyka przepust. Nacisk sprężyny jest odpowiednio dobrany i przeważyć go może dopiero siła wybuchu.

Prędkość reakcji pasywnych zaworów Ventex i Valvex mierzona jest w milisekundach. Oczywiście systemy izolacji wybuchów powinny działać w kombinacji z innymi zabezpieczeniami (płyty bezpieczeństwa, tłumienie wybuchów HRD, odsprzęganie wybuchów SRD etc.). Tak samo bowiem ważne jest stłumienie / odprowadzenie wybuchu, jak też natychmiastowe odizolowanie całej reszty procesu, aby zminimalizować zagrożenie przed propagacją eksplozji.

CORONA, jako przedstawiciel firmy Fike na Polskę, oferuje pełną gamę zaworów izolujących / odsprzęgających wybuchy. Posiadamy zawory jednostronne, dwustronne, jak również zawory specjalne, umożliwiające ich umiejscowienie w możliwie najmniejszej odległości od potencjalnego źródła wybuchu. Zapewniamy ponadto projekt, ich montaż oraz pełny serwis.

PRODUKTY

Klapa zwrotna ValvEx

Klapa zwrotna ValvEx

Jest mechanicznym zaworem przeznaczony do zapobiegania rozprzestrzeniania się ognia i ciśnienia wybuchu przez rurociągi, przewody lub pyłopyłoprzewody na pozostałe części instalacji.

Zawory izolujące Ventex

Zawory izolujące Ventex

Pasywne zawory izolacji wybuchów Ventex, dostarczane przez firmę Fike, są w stanie zamknąć każdy wybuch w stosunkowo niewielkim odcinku instalacji.

Spotkajmy się!

"CORONA" Biuro Inżynieryjno-Handlowe
ul. Johna Baildona 16/27 , 40-115 Katowice

Zadzwoń do nas!

tel. +48 32 255 53 53
fax:+48 32 720 20 88
Serwis: +48 32 258 56 43

Napisz do nas!

Biuro: biuro@corona.org.pl
Serwis: serwis@corona.org.pl

cropped-corona-favicon2-1.jpg
Menu

© 2018 Copyright by CORONA Serwis | Wszystkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności

czech_flag english_flagpoland_flagrussia_flag lithuania_flag