CORONA

Zabezpieczenia przeciwwybuchowe Potentat w dziedzinie systemów przeciwwybuchowych. Producent pasywnych(płyty bezpieczeństwa) i aktywnych systemów zabezpieczeń (systemy HRD)

Automatik pelletizing systems od dziesięcioleci znany jest z produkcji systemów granulacji najwyższej jakości oraz uznawany za lidera granulacji wodnej.

Niemiecki producent osprzętu elektrycznego dla obszarówniebezpiecznych.Skrzynki połączeniowe rozgałęźne ATEX, złącza wysokonapięciowe, wpusty kablowe, zaślepki Ex

Klapy odsprzęgające ATEX

 

Pasywne zawory izolacji wybuchów Ventex i Valvex, dostarczane przez firme Fike, są w stanie zamknąć każdy wybuch w stosunkowo niewielkim odcinku instalacji. Dzięki temu niszcząca siła nie przedostaje się do dalszych części instalacji. Działanie systemu izolacji / odsprzęgania wybuchów jest proste i bardzo skuteczne, bowiem czynnikiem uruchamiającym zawór jest bezpośrednio sam wybuch. Nie funkcjonują tutaj żadne czujniki ani podzespoły kontrolne. Siła impetu fali wybuchowej wypycha dociskaną przez sprężynę kulę blokującą, która trwale zamyka przepust. Nacisk sprężyny jest odpowiednio dobrany i przeważyć go może dopiero siła wybuchu.

Prędkość reakcji pasywnych zaworów Ventex i Valvex mierzona jest w milisekundach. Oczywiście systemy izolacji wybuchów powinny działać w kombinacji z innymi zabezpieczeniami (płyty bezpieczeństwa, tłumienie wybuchów HRD, odsprzęganie wybuchów SRD etc.). Tak samo bowiem ważne jest stłumienie / odprowadzenie wybuchu, jak też natychmiastowe odizolowanie całej reszty procesu, aby zminimalizować zagrożenie przed propagacją eksplozji.

CORONA, jako przedstawiciel firmy Fike na Polskę, oferuje pełną gamę zaworów izolujących / odsprzęgających wybuchy. Posiadamy zawory jednostronne, dwustronne, jak również zawory specjalne, umożliwiające ich umiejscowienie w możliwie najmniejszej odległości od potencjalnego źródła wybuchu. Zapewniamy ponadto projekt, ich montaż oraz pełny serwis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przykład linii przesyłowej z zamontowanym zaworem Valvex

 

 

 

 

 

 

 

 

Zawór Valvex

 

 

 

 

 

 

Zawór Ventex

"CORONA"
Biuro Inżynieryjno-Handlowe

ul. Johna Baildona 16/27
40-115 Katowice
+48 32 255 53 53
+48 32 720 20 88
biuro@corona.org.pl