Granulatory

Współczesny świat wykorzystuje praktycznie w każdej dziedzinie tworzywa sztuczne, które podczas eksploatacji, użytkowania ulegają uszkodzeniom, czy zniszczeniu. W pracach konserwacyjno naprawczych, prowadzonych z tworzywami sztucznymi, niezmiernie istotną sprawą jest rozpoznanie, z jakim rodzajem tworzywa ma się do czynienia.

Typ tworzywa bowiem decyduje o doborze rozpuszczalnika, kleju czy lakieru, który można  będzie zastosować. W przypadku zaś zniszczenia elementy z tworzyw sztucznych zwykle trafiają do  kosza. Wiąże się to jednakże z powstawaniem ogromnej ilości odpadów począwszy od  różnego rodzaju opakowań jednorazowych, poprzez rzeczy codziennego użytku,  a skończywszy na elementach maszyn, urządzeń i konstrukcji. Ponieważ tworzywa sztuczne należą do materiałów bardzo trudno podlegających procesom rozkładu a wysypiska śmieci  mają ograniczoną pojemność należy  poważnie zastanowić się nad problemem ich ponownego wykorzystania.

Tworzywa w postaci granulatu są stosowane powszechnie w wielu procesach przetwórstwa tworzyw, w których wykorzystuje się przede wszystkim jednoślimakowe układy uplastyczniające. Wytłaczanie z granulowaniem na ciepło polega na wytłoczeniu wielu jednakowych prętów tworzywa o małej średnicy z natychmiastowym ich cięciem obrotowym nieswobodnym na krótkie odcinki. Cięcie wytłoczyny i ochładzanie granulatu może odbywać się w komorze tnącej głowicy granulacyjnej w strumieniu powietrza lub w wodzie. Wybór odpowiedniego procesu granulowania zależy głównie od właściwości reologicznych i cieplnych polimeru, wydajności, zużycia energii elektrycznej, niezawodności procesu i kwestii zużycia poszczególnych elementów linii technologicznej, a także od przewidywanego zastosowania otrzymanego granulatu.  

PRODUKTY

Granulatory. SPHERO​

Granulatory. SPHERO

Podwodny system granulacji dla produkcji wielkoseryjnych o przepustowości dochodzącej nawet do 36000 kg/h

Granulatory M-USG, P-USG​

Granulatory. M-USG, P-USG

M-USG - najwyższej jakości system nitkowej granulacji podwodnej. Wysoko-sprawny podwodny system nitkowej granulacji przeznaczony dla ekonomicznej produkcji.

granulatory BAOMO

Granulatory. SBAOMO, PRIMO-S, PRIMO PLUS

BAOMO - granulacja mieszanek oraz przedmieszek. PRIMO-S - system nitkowej granulacji metodą cięcia na sucho. PRIMO PLUS - granulacja pasków

Granulatory DROPPO

Granulatory DROPPO

Zrzutowy system granulacji stosowany do uzyskania doskonale kulistego bezpyłowego granulatu.

Granulatory AERO, CENTRO, DURO

Granulatory AERO, CENTRO, DURO

Wydajna technologia osuszania granulatu przeznaczona do wielu zastosowań.

LOGO AUTOMATIK

AUTOMATIK

Automatik pelletizing systems od dziesięcioleci znany jest z produkcji systemów granulacji najwyższej jakości oraz uznawany za lidera granulacji wodnej. Pozycja na rynku została zbudowana dzięki najlepszej technologii oraz dogłębnej znajomości zasad i wiedzy eksperckiej z zakresu granulacji. Komplementarną do oferowanego sprzętu jest usługa pełnego doradztwa technicznego połączona z kompleksowym serwisem oferowanych rozwiązań.

Automatik Plastics Machinery dostosowuje rozwiązania spełniające dokładne wymagania i preferencje klientów. Linie produktów Automatik Plastics Machinery zawierają:

  • P-USG and M-USG underwater strand pelletizing systems
  • PRIMO, BAOLI, JSG and M-ASG dry-cut strand pelletizing systems
  • SPHERO® underwater pelletizing systems
  • DROPPO® drop pelletizing systems
  • AERO, CENTRO and DURO pellet dryers
  • Process and components for CC-PET® direct crystallization

Spotkajmy się!

"CORONA" Biuro Inżynieryjno-Handlowe
ul. Johna Baildona 16/27 , 40-115 Katowice

Zadzwoń do nas!

tel. +48 32 255 53 53
fax:+48 32 720 20 88
Serwis: +48 32 258 56 43

Napisz do nas!

Biuro: biuro@corona.org.pl
Serwis: serwis@corona.org.pl

Menu

© 2018 Copyright by CORONA Serwis | Wszystkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności

czech_flag english_flagpoland_flagrussia_flag lithuania_flag