Forum Detekcji Gazów

Forum Detekcji Gazów

Przedstawiciele firmy CORONA mieli okazję wziąć czynny udział w unikatowym projekcie jakim jest Forum Detekcji Gazów 2019 organizowane przez Atest Gaz.

Michael Jobczyk jako certyfikowany manager odpowiedzialny za sprawy bezpieczeństwa przeciwwybuchowego przedstawił strukturalne i analityczne podejście do problematyki bezpieczeństwa instalacji przemysłowej.

forum detekcji gazów 2019

Przeciwdziałanie wybuchom

Wybuch jest wydarzeniem przyczynowo-skutkowym wynikającym między innymi z niedopilnowania określonych odchyleń parametru. Kluczowym jest zatem zastanowienie się, co należy zrobić, aby nie doszło do takiego finału.

Fundamentalnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo są działania prewencyjne. Tutaj wchodzą w zastosowanie różnego rodzaju systemy detekcji, które były szeroko omawiane podczas Forum Detekcji Gazów.

Nasz certyfikowany manager ATEX przybliżał m.in. działanie detektorów ognia i gazów firmy Spectrex, które działają niezawodnie na wielu instalacjach na świecie i w Polsce. (o realizowanej dostawie detektorów Quasar Spectrex napiszemy wkrótce).

Systemy detekcji iskier

Osobną tematyką detekcji i reakcji na wyłapanie źródła są przedstawione systemy detekcji iskier i ich implementacje gaszenia.

Obligatoryjnym elementem każdej prezentacji są przykłady z zakładów zajmujących się obróbką drzewa/jego przetwarzaniem. Niestety w powyższej branży bardzo często możemy spotkać się z olbrzymimi, widowiskowymi pożarami i wybuchami.

Wystąpienie spotkało się z ogromnym zaciekawieniem i aktywnym udziałem ze strony publiczności – za co serdecznie dziękujemy. Możliwość wzięcia udziału w tak istotnym wydarzeniu branżowym jest dla nas ogromnym zaszczytem.

systemy detekcji iskier - prezentacja

Mamy nadzieje, że przybliżenie powyższej tematyki pomoże osobom zainteresowanym w dalszym ciągu świadomie podążać bezpieczną ścieżką – bez potrzeby zbierania koniczynek.

Firma CORONA świadczy usługi doradztwa technicznego przy analizach danych ciągów technologicznych celem poprawnego doboru sprzętu i tym samym tworzenia świata jak najbardziej bezpiecznego.

HAZOP

czech_flag english_flagpoland_flagrussia_flag lithuania_flag