Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego już jutro!

Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego już jutro!

30 stycznia w Bałtyckim Porcie Nowych Technologii w Gdyni odbędzie się Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego. W gronie zaproszonych ekspertów pojawią się także przedstawiciele CORONA Serwis. Dzięki temu słuchaczom przybliżony zostanie m.in. temat bezpieczeństwa transformatorów energetycznych i ich roli w zapewnieniu działania farm wiatrowych.

Motywem przewodnim wydarzenia będą nowe technologie, ryzyka występujące w przemyśle morskim oraz kierunki działań na rzecz bezpieczeństwa morskich farm wiatrowych.

Przedstawiciele CORONA Serwis – dyrektor techniczny, Tomasz Jobczyk oraz certyfikowany menedżer odpowiedzialny za sprawy bezpieczeństwa przeciwwybuchowego, Michael T. Jobczyk podejmą w swoim wystąpieniu tematykę „bezpieczeństwa transformatorów energetycznych jako elementu zapewnienia ciągłości działania farm wiatrowych na morzu”.

Transformatory mają kluczowe znaczenie w sieci dystrybucji i transmisji energii. Niestety, czasami wybuchają i zapalają się bez żadnego ostrzeżenia. To pokazuje, jak niezwykle istotne jest zapewnienie odpowiedniego systemu bezpieczeństwa. Tylko to jest gwarantem zachowania ciągłości działania farm wiatrowych i w konsekwencji uniknięcia wielomilionowych strat – podkreśla Michael T. Jobczyk z CORONA Serwis.

Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego odbędzie się po raz trzeci. Organizatorzy podzielili cały panel na trzy grupy tematyczne. Dzięki temu kilkunastu ekspertów z różnych sektorów w swoich wystąpieniach pochyli się nad problematyką m.in. innowacji technologicznych na morzu, bezpieczeństwa farm wiatrowych, czy bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej.

Organizatorami wydarzenia są: Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o. o., PZU LAB SA oraz Polskie Forum Technologii Morskich oraz Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA. Spotkanie odbędzie się pod Patronatem Honorowy Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Jeżeli chcesz otworzyć tekst w formacie pdf, kliknij TUTAJ

czech_flag english_flagpoland_flagrussia_flag lithuania_flag