CORONA

Światowy Lider w produkcji zabezpieczeń przed wzrostem ciśnienia. Dostawa płytek bezpieczeństwa w wykonaniu przemysłowym i sanitarnym.

Szwajcarska firma, produkująca od 1928 roku pompy zębate. Od 2010 roku zjednoczona z firmą Automatik Plastics Machinery.

Niemiecki producent pomp zębatych do tłoczenia cieczy o dużej lepkości. Na światowych rynkach działa od przeszło 75 lat.

Detektory iskier Hansentek. System dedekcji iskier.

 

Skuteczny detektor iskier, który monitoruje wszystkie potencjalne ścieżki w sieci przewodów, w których może się pojawić iskra lub żar.

Po wykryciu iskry lub niedopałka stawiana jest kurtyna wody, przez które te muszą przejść. Każdy główny układ kanałów jest uważany za strefę ochronną. Jeśli odpylacz ma tylko jeden kanał główny, wtedy wymagana jest tylko jedna strefa.

Detektor iskier 121-2S to szybki, ultraczuły optyczny sensor promieniowania energii.

System detekcji iskier zaprojektowany do wykrywania małych iskier, cząstek żaru lub tlącego się materiału będących transportowanymi w przewodach.

Są one przeznaczone do instalacji, w których temperatura w kanale może przekraczać 60º C, a dochodzić nawet do 260º C. Jest to możliwe dzięki temu, że sam detektor jest zamontowany w pewnej odległości od kanału, a w obszarze wysokiej temperatury znajduje się tylko sonda optyczna wyposażona w szafirową soczewkę.

 

Detektory iskier (systemy detekcji iskier) wyróżniają trzy cechy skuteczności:

• detektory iskier są niezwykle wrażliwe na bardzo małe ilości energii promieniowania;

• ich czas reakcji jest szybszy niż z jakiegokolwiek innego rodzaju detektora;

• są one zoptymalizowane do widzenia spectrum bliskiego widma podczerwieni.

 

Zalety systemu detekcji iskier, detektorów iskier

• Czas reakcji: poniżej 1 milisekundy

• Czułość: niecałe 100 nanowatów

• Szeroki zakres spektrum

• Wytrzymała konstrukcja

• Szerokie pole widzenia - 70º na sondzie

• Łatwy montaż

• Gładka powierzchnia umozliwiająca samooczyszczanie

• FM APPROVED

 

Zasada działania

Detektor iskier 121-2s jest wrażliwy na promieniowanie w zakresie długości fal od 0,4 mikrona do 1,1 mikrona. Jest najbardziej czuły w spectrum bliskim pasma podczerwieni.

Gdy iskra lub tlący się niedopałek wchodzi w pole widzenia detektora, czujnik odpowiada przesyłając sygnał alarmowy do sterownika.

Większość aplikacji wymaga dwóch detektorów czyli w sumie 4 optycznych sond. Sondy są zamocowane pod kątem 90 stopni od siebie. Z detektora 1 są zamontowane "na godzinie 1:30 i 4:30", a z detektora 2 " na godzinie 7:30 i 10:30".

 

Badanie czułości

W przypadku korzystania z panelu sterowania Hansentek istnieje możliwość autmatycznego lub ręcznego przetestowania dwóch detektorów iskier 121 -2s na wrażliwość.

Można także przeprowadzić test w rzeczywistych warunkach eksploatacji - w poprzek całej szerokości kanału i przez obie soczewki.

 

SPRAY ASSEMBLY/ Dysza natryskowa

Y MODEL 902-1 SPRAY ASSEMBLY

 

 

 

 

 

 

 

 

Dysza natryskowa 902 jest zasilana napięciem 24 VDC i jej zapotrzebowanie na wynosi 15 watów.

Dysza natryskowa ma budowę jednoelementową, a jej spiralny kształt jest idealny przy zastosowaniu z filtrami workowymi.

Dzięki swojej budowie dysza jest bardzo odporna na zapychanie.

Do wyboru są dwa typy dysz: szeroka 120 stopni i wewnętrzna wąska.

Sterowany zawór elektromagnetyczny pozwala na zamontowanie wewnątrz zakładu za pomocą połączenia rurowego między zaworem a dyszą. Eliminuje to konieczność zastosowania pętli glikolowych jak i innych drogich rozwiązań.

Dysza ma współczynnik k wynoszący 6,5. To oznacza, że jej przepustowość wynosi 180 litrów na minutę przy 0.35 MPA.

 

Panel Kontrolny

System detekcji iskier AN6400

 

System detekcji iskier jest stosowany w systemach, w których stosowany jest transport pneumatyczny cząsteczek oraz gdzie występuje ryzyko powstania pożaru lub eksplozji. Można tu wyróżnić systemy transportujące materiały takie jak: trociny, włókna celuzowe, pyły chemiczne, składniki żywnościowe, leki lub inne palne materiały. Są one również stosowane w systemach, gdzie występują spaliny spawalnicze, w których tlące cząsteczki lub gorący materiał mogą być przenoszone wraz z spalinami.

AN6400 posiada możliwość rozbudowy do 64 stref, ale także jest konkurencyjny nawet dla systemów posiadających tylko jedną strefę.

Modułowa konstrukcja zapewnia, że płacisz tylko za to czego potrzebujesz.

Każda strefa posiada swój własny procesor dzięki czemu dodanie każdej kolejnej nie powoduje zwolnienia systemu. Dzięki inteligentnemu systemowi zarządzania nie ma potrzeby stworzenia ogromnej centralnej jednostki sterującej w przypadku, gdy na instalacji są jedna, dwie czy trzy strefy. Dodawanie kolejnych stref jest bardzo proste: moduły odpowiedzialne za strefy można zamontować na szynie DIN, a przewody połączyć za pomocą złącz typu plug in.

AN6400 jest najbardziej wszechstronnym systemem dostepnym na rynku. Potrafi monitorować do 64 stref i pozwala na zidentyfikowanie każdego detektora iskier w strefie. W każdej strefie można również monitorować przełączniki odpowiedzialne za przepływ wody, ciśnienie wody lub systemy grzewcze linii wodnej, a także detektory ciepła. Po wykryciu alarmu system jest w stanie rozróżnić, czy jest on spowodowany wykryciem iskry czy ciepła, co skutkuje wykonaniem różnych działań prewencyjnych, takich jak: natryskiwanie wody, zamykanie przepustnicy, zamykanie kolektora pyłu itp.

AN6400 przechowuje wszystkie zdarzenia w pamięci - są one opatrzone datą i godziną, w których wystąpiły. Zdarzenia można wygodnie przeglądać na wyświetlaczu LCD wbudowanym w panel sterowania.
Detektor iskier Hansentek AN6400 automatycznie przeprowadza funkcjonalny test czułości detektorów. Gdy detektory są zamontowane naprzeciwko siebie można automatycznie lub ręcznie wykonać test w rzeczywistych warunkach eksploatacji na całej szerokości kanału i poprzez obie soczewki detektorów.

Wszystkie te zaawansowane funkcje są w standardzie  – a nie jako kosztowne opcje!

System detekcji iskier

 

 

"CORONA"
Biuro Inżynieryjno-Handlowe

ul. Johna Baildona 16/27
40-115 Katowice
+48 32 255 53 53
+48 32 720 20 88
biuro@corona.org.pl