CORONA

Zabezpieczenia przeciwwybuchowe Potentat w dziedzinie systemów przeciwwybuchowych. Producent pasywnych(płyty bezpieczeństwa) i aktywnych systemów zabezpieczeń (systemy HRD)

Szwajcarska firma, produkująca od 1928 roku pompy zębate. Od 2010 roku zjednoczona z firmą Automatik Plastics Machinery.

Automatik pelletizing systems od dziesięcioleci znany jest z produkcji systemów granulacji najwyższej jakości oraz uznawany za lidera granulacji wodnej.

Crosby


Ta nazwa odcisnęła już wręcz swoje piętno w licznych gałęziach przemysłu maszynowego. Nie może być inaczej, skoro amerykańska firma Crosby założona została w 1874 roku. Tym samym więc należy do grona tych przedsiębiorstw, które postawiły „kropkę nad i” w rewolucji przemysłowej.
W świecie przemysłu szyld Crosby jest niemal legendą. Dodajmy, że wciąż żywą i nieustannie dyktującą tempo rozwoju technologicznego. Zawory bezpieczeństwa z logo Crosby zawsze stanowiły wyznacznik jakości, począwszy od epoki maszyn parowych, aż do chwili dzisiejszej. Obecne są w potężnych elektrowniach (również jądrowych), rafineriach, wieżach wiertniczych, kopalniach… Tu nie można mówić o przypadku – to po prostu efekt ogromnego zaufania, jakim darzone są te urządzenia. Powód? Może być tylko jeden – niezawodność!


CORONA sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem urządzeń firmowanych przez Crosby. Wykonujemy projekty instalacji oraz przeprowadzamy pomiary i obliczenia związane z prawidłowym ich funkcjonowaniem. Serwisowaniem zaworów bezpieczeństwa zajmuje się CORONA Serwis – nasz bezpośredni partner serwisowy.

Zawory bezpieczeństwa serii 900 OMNI-TRIM: zawory bezpieczeństwa tej serii posiadają prostą konstrukcję i dzięki temu charakteryzują się szerokim zakresem zastosowań. Zawory te charakteryzują się bardzo długą trwałością i łatwym montażem.

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

Zawory bezpieczeństwa serii JOS-E, JBS-E, JLT-JOS-E, JLT-JBS-E: zawory serii JOS oraz JLT znajdują zastosowanie przy odprowadzaniu medium do atmosfery lub też gdy zrzut ma miejsce do systemu o niskim ciśnieniu. Natomiast zawory bezpieczeństwa serii JBS posiadają mieszek kompensujący, który minimalizuje wpływ przeciwciśnienia na nastawę zaworu.

Dowiedz się więcej

Zawór pilotowy: zastosowanie dodatkowego zaworu sterującego – tzw. „pilota” pozwala na pracę w wyższym zakresie ciśnień otwarcia. Ponadto konstrukcja, ze względu na ograniczoną wysokość, pomaga zmniejszyć wagę całego zaworu.

Dowiedz się więcej

Zawory sprężynowe serii 60 i 80: zawory bezpieczeństwa bezpośredniego działania ze sprężyną. Poszczególne typy mogą być wykorzystane w instalacjach z medium w postaci gazu, oparów, cieczy.

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

Zawór sprężynowy typu JCE: zawór konwencjonalny który, w zależności od panującego przeciwciśnienia, może być wyposażony w mieszek kompensacyjny. Korpus wykonany z żeliwa lub stali nierdzewnej.

Dowiedz się więcej

"CORONA"
Biuro Inżynieryjno-Handlowe

ul. Johna Baildona 16/27
40-115 Katowice
+48 32 255 53 53
+48 32 720 20 88
biuro@corona.org.pl