CORONA Serwis.TV

CORONA Serwis.TV

CORONA Serwis.TV jest kanałem wiedzy inżynieryjnej, który ma za zadanie w prosty sposób przybliżać tematykę bezpieczeństwa procesowego i wybuchowego.

Wykonujemy profesjonalne oceny ryzyka wybuchu dla istniejących i nowoprojektowanych zakładów/instalacji, dzięki czemu nasi klienci mają pełny obraz zagrożeń jakie mogą wystąpić w analizowanym obszarze. Na podstawie oceny ryzyka wybuchu można podjąć odpowiednie środki techniczne lub organizacyjne, w celu poprawy warunków bezpieczeństwa wybuchowego dla danego zakładu/instalacji.

Niebezpieczeństwo wybuchu jest zawsze obecne w większości rodzajów obiektów przemysłowych i produkcyjnych znajdujących się w przemyśle wydobywczym, rolniczym, spożywczym oraz chemicznym. W dzisiejszym odcinku opowiemy nieco więcej o Dyrektywie ATEX.

Z racji na to, że płytka bezpieczeństwa ma kontakt z mediami procesowymi, niezmiernie ważny jest również jej sposób pakowania. Płytka powinna zostać zabezpieczona w odpowiedni sposób, aby przed dostarczeniem jej na instalację nie miała ona kontaktu z otoczeniem.

Już trochę opowiedzieliśmy o tym jak się zabezpieczyć i zadbać o swoje bezpieczeństwo. Warto jednak zadać sobie pytanie przed czym właściwie się zabezpieczamy. Dlatego w dzisiejszym odcinku opowiemy o tym co może wybuchnąć i dlaczego?

Płytki bezpieczeństwa to specjalne urządzenia, umożliwiające skierowanie w odpowiednie miejsce nadmiernego ciśnienia – w dzisiejszym filmiku opowiemy o tym czym są płytki bezpieczeństwa

Transformatory uważane są przez ekspertów ds. ryzyka korporacyjnego oraz firmy ubezpieczeniowe za najbardziej krytyczne urządzenia znajdujące się w zakładach. W dzisiejszym filmiku pokażemy Wam jak skutecznie zabezpieczyć się przed wybuchem transformatora olejowego.

Dzisiejszy odcinek poświęcony będzie nurtującemu dla wielu osób pytaniu: jaka jest różnica pomiędzy zaworem bezpieczeństwa a zaworem oddechowym? Czy jest to to samo? Czy można tych pojęć używać zamiennie? A może są to jednak dwie zupełnie inne kwestie. W sposób łatwy, krótki i przyjemny postaramy się wyjaśnić tą różnicę.

Od właściwego doboru zaworów bezpieczeństwa zależy prawidłowe funkcjonowanie całego układu oraz bezpieczeństwo wszystkich osób znajdujących się w jego otoczeniu. Dlatego zarówno doborem, jak i montażem oraz późniejszym utrzymaniem zaworów bezpieczeństwa powinni zajmować się eksperci.

Jak dobrać pompę zębatą, gdzie używa się tych pomp, na czym polega zasada ich działania. O tym wszystkim w dzisiejszym odcinku – Pompy.

W dzisiejszym odcinku parę słów o Atex. Postaramy się wyjaśnić to pojęcie i pokazać jak jest stosowane w praktyce. Atex określa jakie wymagania musi spełniać każdy produkt, który przeznaczony jest do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem.

Mamy przyjemność poinformować, że w dniu dzisiejszym startuje nasz nowy kanał tematyczny na YouTube. Celem powstania kanału jest przedstawienie branżowych, niekiedy skomplikowanych zagadnień w przystępny sposób. Dzisiejszy odcinek wprowadzający ma zapoznać Państwa ze światem CORONY. Dowiecie się nieco o naszej historii, opowiemy o tym czym się dokładnie zajmujemy oraz jakimi zasadami kierujemy się przy codziennej pracy. Zapraszamy do oglądania!

Nasze referencje

Spotkajmy się!

"CORONA" Biuro Inżynieryjno-Handlowe
ul. Johna Baildona 16/27 , 40-115 Katowice

Zadzwoń do nas!

tel. +48 32 255 53 53
fax:+48 32 720 20 88
Serwis: +48 32 258 56 43

Napisz do nas!

Biuro: biuro@corona.org.pl
Serwis: serwis@corona.org.pl

Menu

© 2018 Copyright by CORONA Serwis | Wszystkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności

czech_flag english_flagpoland_flagrussia_flag lithuania_flag