CORONA Serwis na targach tworzyw sztucznych

CORONA Serwis na targach tworzyw sztucznych

Ponad 3300 wystawców wzięło udział w tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Tworzyw Sztucznych „K 2019” w Dusseldorfie. Wśród nich, najnowsze produkty w sposób innowacyjny wykorzystujące tworzywa sztuczne zaprezentowała m.in. polska delegacja z CORONA Serwis.

Na 175 tys. mpowierzchni zaprezentowało się ponad 3300 wystawców z kilkudziesięciu krajów z całego świata m.in. Niemiec, Austrii, Włoch, Francji, USA, Chin czy Tajwanu. Silna była również reprezentacja Polski.

CORONA Serwis na stoisku Maag

– Jako że jesteśmy jedynym przedstawicielem Maag Group w Polsce, mogliśmy zaprezentować się na stoisku w Dusseldorfie. Wspólnie z inżynierami Maag doradzaliśmy klientom. Dzięki temu, dziesiątki tysięcy odwiedzających targi miało możliwość poznania naszej oferty – mówi Michael Jobczyk, Key Account Manager w firmie CORONA Serwis. – Udział w targach może przynieść wiele korzyści. Nam pozwoliło to nie tylko zaprezentować wysokiej jakości produkty, które oferujemy, ale także pozyskać nowych partnerów do współpracy. Bardzo cenne okazały się też spotkania z innymi specjalistami z branży i wymiana dobrych praktyk i doświadczeń – podkreśla.

Odwiedzający stoisko, przy którym doradzali eksperci Maag i CORONA Serwis, mogli z bliska zobaczyć m.in. dostępne w ofercie pompy zębate, które dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych komponentów i materiałów konstrukcyjnych mogą być skonfigurowane tak, aby sprostać specyficznym wymaganiom klienta, bez względu na to, czy zastosowanie obejmuje wysoce czyste, korozyjne, lepkie czy też bardzo gorące substancje. Pompy zębate prezentowane były w układzie ze zmieniaczami sit, które eliminują w bardzo dużym stopniu wszelkie zanieczyszczenia w roztopionym polimerze. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też maszyny do granulacji Automatik, które wykorzystują najnowsze rozwiązania dla farmacji oraz recyklingu.

“K 2019” – wymiana doświadczeń i nowe rozwiązania

Targi „K” to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży. Wystawcy prezentują tam nowości i innowacje w przemyśle tworzyw sztucznych i gumy. Wydarzenie odbywa się cyklicznie co trzy lata, a tegoroczna edycja miała miejsce w dniach 16-23 października. Podczas całego tygodnia odwiedzający mogli zobaczyć maszyny i materiały wykorzystywane w przemyśle tworzyw sztucznych. Z kolei eksperci z branży mogli zaprezentować swoje możliwości i wizjonerskie rozwiązania w tym zakresie.

„K 2019” stworzyło także możliwość do debaty nad najważniejszymi problemami i wyzwaniami stojącymi przed branżą. Zaczynając od zmian klimatycznych, przez recykling i zrównoważony rozwój aż po digitalizację. Jak podkreślają organizatorzy, w przyszłości sukces gospodarczy będzie w coraz większym stopniu zależeć od udanego połączenia świata cyfrowego z procesem produkcyjnym i rozwojem produktu. Stąd konieczność wypracowania kreatywnego i pionierskiego podejścia. Spotkania i debaty podczas „K 2019” mają to ułatwić.

czech_flag english_flagpoland_flagrussia_flag lithuania_flag