Zabezpieczenia transformatorów przed wybuchem

Transformatory uważane są przez ekspertów ds. ryzyka korporacyjnego oraz firmy ubezpieczeniowe za najbardziej krytyczne urządzenia znajdujące się w zakładach. W dzisiejszym filmiku pokażemy Wam jak skutecznie zabezpieczyć się przed wybuchem transformatora olejowego. Zapraszamy https://www.youtube.com/watch?v=S_WAGtdXesM

Nic tak nie zbliża jak wspólne gotowanie!

W poprzednim poście obiecaliśmy, że wrócimy do Was z nowościami… Czym prędzej to czynimy. Uznaliśmy, że kuchnia to idealne miejsce na integrację – przyznacie, że jest to przecież magiczna strefa, dzięki której naturalnie zbliżamy się do siebie. Zatem nie mogło być inaczej – wybraliśmy się na profesjonalne warsztaty kulinarne! Uchylimy tylko rąbka tajemnicy – okazało … Czytaj dalejNic tak nie zbliża jak wspólne gotowanie!

Czas na pracę, czas na zabawę, czas dla nas!

Nasza praca to również nasza pasja, jednak trochę dobrej zabawy na świeżym powietrzu nigdy nie zaszkodzi. Potraktowaliśmy sprawę poważnie: opracowana strategia, rywalizacja, właściwe nastawienie i pełna gotowość. Kiedy wybiła odpowiednia godzina byliśmy gotowi…. gotowi na wspólną zabawę i spędzony razem czas! Pierwsza część imprezy integracyjnej już za nami, ale nie zamierzamy na tym zakończyć. Czekajcie … Czytaj dalejCzas na pracę, czas na zabawę, czas dla nas!

Lubimy dzielić się wiedzą!

Szanowni Państwo, W dniu 18.06.2018 w Kędzierzynie-Koźlu mieliśmy przyjemność poprowadzić spotkanie ze słuchaczami studiów podyplomowych na kierunku Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych oraz zaproszonymi gośćmi. Tematem spotkania było wyjaśnienie kluczowych zagadnień z obszaru systemów zabezpieczeń przed wybuchem i wzrostem ciśnienia w przemyśle. Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo i czynny udział w dyskusji! Takie spotkania są dla nas niezwykle … Czytaj dalejLubimy dzielić się wiedzą!

Zawór bezpieczeństwa – Zawór oddechowy. Czym się różnią?

Dzisiejszy odcinek poświęcony będzie nurtującemu dla wielu osób pytaniu : Jaka jest różnica pomiędzy zaworem bezpieczeństwa a zaworem oddechowym? Czy jest to to samo? Czy można tych pojęć używać zamiennie? A może są to jednak dwie zupełnie inne kwestie. W sposób łatwy, krótki i przyjemny postaramy się wyjaśnić tę różnicę. Zapraszamy do oglądania!  

Czy wiesz co kryje się pod pojęciem zawór bezpieczeństwa?

Od właściwego doboru zaworów bezpieczeństwa zależy prawidłowe funkcjonowanie całego układu oraz bezpieczeństwo wszystkich osób znajdujących się w jego otoczeniu. Dlatego zarówno doborem, jak i montażem oraz późniejszym utrzymaniem zaworów bezpieczeństwa powinni zajmować się eksperci. Co charakteryzuje dobre zawory? Precyzja otwarcia, brak drgań, nieduża różnica pomiędzy ciśnieniem nastawy a ciśnieniem ponownego zamknięcia zaworu, co ogranicza ilość … Czytaj dalejCzy wiesz co kryje się pod pojęciem zawór bezpieczeństwa?

Pompy zębate a co to takiego?

Jak dobrać pompę zębatą, w jakich branżach używa się tych pomp, na czym polega zasada ich działania. O tym wszystkich w dzisiejszym odcinku – Pompy Zębate. Gdzie możemy ich używać ? Prawie w każdej dziedzinie przemysłu, głównie tam gdzie transportowane są media posiadające podwyższoną lepkość.  Zatem między innymi bitum, asfalt przemysł chemiczny, farby drukarskie, przemysł … Czytaj dalejPompy zębate a co to takiego?

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o ATEX

ATEX – co to jest? ATEX (Atmosphères Explosibles). Określa jakie wymagania musi spełniać każdy produkt, który przeznaczony jest do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem. Jest to skrótowe określenie dyrektywy europejskiej regulującej wprowadzanie do obiegu elektrycznych i mechanicznych urządzeń, komponentów i systemów ochronnych zabezpieczonych przed wybuchem. Została ona wprowadzona w życie 1. lipca 2003 roku i … Czytaj dalejWszystko, co powinieneś wiedzieć o ATEX

Kanał tematyczny CORONA Serwis.TV

Szanowni Państwo, Mamy przyjemność poinformować, że w dniu dzisiejszym startuje nasz nowy kanał tematyczny na YouTube. Celem powstania kanału jest przedstawienie branżowych, niekiedy skomplikowanych, zagadnień w przystępny sposób. Dzisiejszy odcinek wprowadzający ma zapoznać Państwa ze światem CORONY. Dowiecie się nieco o naszej historii, opowiemy o tym czym się dokładnie zajmujemy oraz jakimi zasadami kierujemy się … Czytaj dalejKanał tematyczny CORONA Serwis.TV

EnglishPolandCzechRussiaLithuania