Bezpieczeństwo Przeciwwybuchowe Pasywne


Odciążanie wybuchu to jedna z możliwości zapewnienia bezpieczeństwa instalacji. Polega ona na uwolnieniu wybuchu przez układ odpowietrzający. Do odciążenia wybuchu stosowane są m. in. płyty przeciwwybuchowe, przerywacze ognia oraz klapy zwrotne. System pasywny może być stosowany nie tylko na otwartej przestrzeni, ale także w zamkniętych pomieszczeniach, dzięki systemowi bezpłomieniowego odciążania wybuchu.

PRODUKTY

Klapa zwrotna ValvEx

Klapa zwrotna ValvEx

Jest mechanicznym zaworem przeznaczony do zapobiegania rozprzestrzeniania się ognia i ciśnienia wybuchu przez rurociągi, przewody lub pyłopyłoprzewody na pozostałe części instalacji.

Zawory izolujące Ventex

Zawory izolujące Ventex

Pasywne zawory izolacji wybuchów Ventex, dostarczane przez firmę Fike, są w stanie zamknąć każdy wybuch w stosunkowo niewielkim odcinku instalacji.

Płyta Bezpieczeństwa, Panel Rozrywny CV

Płyta Bezpieczeństwa / Panel Rozrywny CV

Płyta Bezpieczeństwa / Panel Rozrywny Fike typu CV (prostokątna) jest membraną kompozytową (sst/tef/sst), wysoko wytrzymałościową.

Płyta bezpieczeństwa, klapa przeciwwybuchowa CV-S

Płyta bezpieczeństwa / klapa przeciwwybuchowa CV-S

Płyty bezpieczeństwa są koncepcją „słabego elementu” w instalacji, który jako pierwszy poddaje się w momencie wzrostu ciśnienia spowodowanego wybuchem (eksplozji).

Płyta bezpieczeństwa HI-CV

Płyta bezpieczeństwa HI-CV

Płyta Bezpieczeństwa Fike typu HI-CV (okrągła) jest membraną kompozytową (sst/tef/sst), wysoko wytrzymałościową. Membrany typu CV są płytami bezpieczeństwa lekkiego typu, których zadaniem jest bez fragmentowe rozerwanie i ochrona sprzętu pracującego w przemyśle

Płyty bezpieczeństwa HI-CV-S

Płyty bezpieczeństwa HI-CV-S

Płyty bezpieczeństwa typu HI-CV-S jest stosowana w aplikacjach przemysłowych w których zakres ciśnienia roboczego jest bliski ciśnieniu rozerwania

Płyta Bezpieczeństwa Sani-V

Płyta Bezpieczeństwa Sani-V

Płyta o wysokiej wydajności do zastosowań z aplikacjami czyszczącymi CIP / SIP o lekkiej konstrukcji oraz uproszczonej obsłudze oraz minimalnym ryzyku związanym z uszkodzeniem podczas instalacji.

Panele dekompresyjne Sani-V-S

Panele dekompresyjne Sani-V-S

Płyta o wysokiej wydajności oraz zwiększonej odporności na podciśnienie do zastosowań z aplikacjami czyszczącymi CIP / SIP zalecane do produkcji spożywczej.

Płyta Bezpieczeństwa VV-S

Płyta Bezpieczeństwa VV-S

Płyta Bezpieczeństwa Fike typu VV-S (prostokątna) jest membraną kompozytową (sst/tef/sst), wysoko wytrzymałościową.

Płyta bezpieczeństwa EleGuard1

Płyta bezpieczeństwa EleGuard

Fike EleGuard jest pojedynczym elementem odprowadzającym wybuchy, specjalnie zaprojektowanym dla przenośników kubełkowych, aby chronić je przed eksplozjami.

Płyta Bezpieczeństwa FLEX-V

Płyta Bezpieczeństwa FLEX-V

Płyta bezpieczeństwa do zastosowania w urządzeniach o wysokiej wydajności, do ochrony przed skutkami wybuchów pyłów oraz gazów.

Osłona pogodowa ExCover

Osłona pogodowa ExCover

W tych aplikacjach gdzie zastosowane są płyty bezpieczeństwa a czynniki zewnętrzne takie jak brud, śnieg, wiatr i lód mogą zakłócić ich prace, lub tam gdzie wentylatory i klimatyzatory są używane do bezpiecznego obiegu powietrza, zaleca się stosowanie osłon typu „Ex-Cover”.

Przerywacz ognia FlameQuench II SQ

Przerywacz ognia FlameQuench II SQ

Przerywacz ognia FlameQuench II SQ jest jednym z elementów, które można użyć w kombinacji z płytami bezpieczeństwa

Przerywacz ognia Ele-Quench

Przerywacz ognia Ele-Quench (bezpłomieniowe odciążanie)

Ele-Quench - przerywacz ognia firmy Fike zapobiega wydostaniu się płomienia i produktów ubocznych typowych podczas wybuchu.

LOGO FIKE

Fike Corporation założona została w 1945 roku w USA. Siedziba koncernu znajduje się w Blue Springs w stanie Missouri. Od początku swego istnienia firma skupia się głównie na wdrażaniu przemysłowych systemów ochrony przeciwwybuchowej i przeciwpożarowej, opartych w dużej mierze na własnych produktach do wykrywania pożaru, ochrony przed wybuchem, odciążających ciśnienie etc. W ciągu niemal 70 lat istnienia koncernu powstało wiele oddziałów Fike na całym świecie (Belgia, Francja, Niemcy, Włochy, Wielka Brytania, Hiszpania, Kanada, Japonia, Brazylia, Indie, Bahrajn, Malezja). W Polsce przedstawicielemFike jest CORONA Sp. z o.o.

Do sztandarowych produktów Fike należą płyty (odciążanie wybuchów) oraz płytki bezpieczeństwa (zabezpieczenia przed wzrostem cisnienia) , zabezpieczenia przeciwwybuchowe aktywne (HRD/SRD) i pasywne – takie jak przerywacze ognia (bezpłomieniowe odciążanie) oraz inne nowoczesne rozwiązania, jak zawory izolacji wybuchów czy zawory szybkozamykające. Charakterystyczną cechą wspólną tych urządzeń jest (oprócz zwiększenia bezpieczeństwa pracy) ich znaczny udział w podniesieniu ekonomiki, czyli obniżeniu kosztów eksploatacji wszystkich maszyn i urządzeń objętych systemem bezpieczeństwa.

Firma CORONA oferuje dostawy, pełny serwis oraz obsługę wszystkich urządzeń Fike.
Produkty posiadają wszelkie wymagane atesty i certyfikaty, włącznie z ATEX-em.

Spotkajmy się!

"CORONA" Biuro Inżynieryjno-Handlowe
ul. Johna Baildona 16/27 , 40-115 Katowice

Zadzwoń do nas!

tel. +48 32 255 53 53
fax:+48 32 720 20 88
Serwis: +48 32 258 56 43

Napisz do nas!

Biuro: biuro@corona.org.pl
Serwis: serwis@corona.org.pl

Menu

© 2018 Copyright by CORONA Serwis | Wszystkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności

czech_flag english_flagpoland_flagrussia_flag lithuania_flag