tlumienie-wybuchow-hrd - EPACO 2

Tłumienie Wybuchów HRD


Systemy HRD (High rate discharge) są najbardziej zaawansowanymi systemami zabezpieczeń przeciwwybuchowych na świecie. W trakcie wybuchu w zamkniętej przestrzeni  przez butlę HRD (High rate discharge) jest podawany pod ciśnieniem środek, który tłumi wybuch w jego wnętrzu.

Zastosowanie systemów aktywnych zabezpieczeń przeciwwybuchowych jest bardzo szerokie. Razem wypracujemy najbardziej odpowiednią metodykę zabezpieczeń przeciwwybuchowych dla Państwa technologii.

System tłumienia wybuchów HRD reaguje w ciągu kilku milisekund od alarmu czujników ciśnieniowych lub optycznych, które wykryją tworzącą się wybuchową kulę ognia. Natychmiast do instalacji zabezpieczonej zostaje wstrzelony ładunek gaszący. Stłumienie wybuchu następuje zanim jeszcze rosnące ciśnienie reakcji utleniania zdąży wyrządzić szkody w instalacji. Sama inicjacja ładunku nie powoduje większych skoków ciśnienia (maksymalnie do 0,3 barg) i tym samym mogą być w ten sposób chronione również instalacje o małym ciśnieniu redukowanym. Ciśnienie powstałe przy inicjacji jest ponadto bardzo krótkotrwałe i wyzwalane za pomocą generatorów gazowych GCA.

Pomożemy Państwu dobrać odpowiednie zabezpieczenia m.in. dla urządzeń takich jak:  Filtry odpylające, minimalizujące pylenie,  Odkurzacze (wszystkie rodzaje),  Przenośniki kubełkowe, zgrzebłowe, taśmowe i inne,  Młyny młotkowe, węglowe, wszystkich typów i rodzajów i inne,  Zbiorniki na media sypkie oraz wiele innych aplikacji.

Zobacz pozostałe produkty w tej grupie.

TŁUMIENIE WYBUCHU HRD
TŁUMIENIE WYBUCHU HRD
ODSPRZĘGANIE WYBUCHU SRD
ODSPRZĘGANIE WYBUCHU SRD
FAV
ZAWÓR SZYBKOZAMYKAJĄCY FAV
ZAWORY IZOLUJĄCE ZACISKOWE
ZAWORY IZOLUJĄCE ZACISKOWE
SZAFA STEROWANIA
SZAFA STEROWANIA ZABEZPIECZEŃ
czujnik_1
CZUJNIK CIŚNIENIA CEREX
czujnik-2
CZUJNIK OPTYCZNY IREX
Czujnik zapylenia dustex
CZUJNIK ZAPYLENIA "DUSTEX"

Spotkajmy się!

"CORONA" Biuro Inżynieryjno-Handlowe
ul. Johna Baildona 16/27 , 40-115 Katowice

Zadzwoń do nas!

tel. +48 32 255 53 53
fax:+48 32 720 20 88
Serwis: +48 32 258 56 43

Napisz do nas!

Biuro: biuro@corona.org.pl
Serwis: serwis@corona.org.pl

Menu

© 2018 Copyright by CORONA Serwis | Wszystkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności

czech_flag english_flagpoland_flagrussia_flag lithuania_flag